2011-11-16 07:24    
Październik upłyną w grupach samopomocowych przede wszystkim na kreatywnych zajęciach artystycznych. Uczestnicy grup samopomocowych wyszli inicjatywą wykonania stroików na groby bliskich zmarłych. Sami zorganizowali wszystkie materiały niezbędne do przygotowania stroików. Podczas zajęć uczestnicy wykorzystywali różne rodzaje krzewów ozdobnych, uczyli się dobierać odpowiednie kompozycje kwiatów i ozdób.

Zgodnie z wolą grupy, kolejne spotkanie było poświęcone technice ozdabiania przedmiotów metodą decoupage, polegającą na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (np. drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej.

Każde zajęcia są dla uczestników grupy okazją zdobywania nowych umiejętności artystycznych. Towarzyszą temu wspólne rozmowy, wymiana poglądów i doświadczeń.

Grupa młodzieżowa na na październikowych spotkaniach w dalszym ciągu przygotowywała się do wystąpienia ze spektaklem "Problem Stefana" na konferencji podsumowującej projekt. Uczestnicy dopracowywali scenariusz, dobierali muzykę i stroje, a efekty ich pracy zobaczymy w najbliższym czasie.Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego