2011-11-16 07:14    

29 października 2011r. w hali sportowej przy ulicy Złotniczej w Jeleniej Górze odbył się festyn integracyjny pod hasłem walki z dyskryminacją osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie. W imprezie mógł uczestniczyć każdy, kto miał ochotę na dobrą i wspólną zabawę.

Program festynu przewidywał wiele różnorodnych atrakcji. Swoje umiejętności zaprezentowały m.in. dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 8, przedszkolaki z Miejskiego Integracyjnego Przedszkola Nr 14 w Jeleniej Górze. Były różnie występy muzyczne, m.in: zespołu MARZENIE, straży miejskiej oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej "Pogodna Jesień". Festyn uświetniła także Klaudia Kwiecińska swoim występem muzycznym. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej ze Szklarskiej Poręby przedstawili spektakl o tematyce bożonarodzeniowej.

Dzieci mogły uczestniczyć w wielu grach i zabawach, a także skakały na dmuchanym zamku i placu z przeszkodami. Największą atrakcją dla najmłodszych było jednak malowanie buziek, które w ten dzień były kolorowe, uśmiechnięte, przedstawiały różne postacie z bajek. Każde dziecko uczestniczące w zabawie otrzymało nagrodę, drobny podarunek.

Podczas festynu można było również obejrzeć pokaz tresury psa zaprezentowany przez policjantkę. Każda chętna osoba mogła uczestniczyć w ćwiczeniach dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

W hali znajdowały się także stoiska wielu instytucji, które prezentowały swoje prace, udzielały porad, cennych informacji.

Oprócz atrakcji w hali sportowej, na zewnątrz dużym zainteresowaniem cieszyło się Miasteczko Ruchu Drogowego. Każdy miał możliwość sprawdzenia swoich sił i umiejętności pokonując przeszkody na gokartach.

Wszyscy uczestnicy skorzystać mogli z cateringu w postaci przekąsek i ciepłych dań z grilla.

Mamy nadzieję, że impreza się podobała i była czasem mile spędzonym w gronie znajomych i przyjaciół.Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego