2011-10-19 10:03    

Wrzesień to już czwarty miesiąc wspólnych spotkań grup samopomocowych. Tym razem beneficjenci uczestniczyli w zajęciach kulinarnych. Zdobywali wiedzę na temat przyrządzania wymyślnych, niecodziennych posiłków. Dla uczestników przygotowano proste przepisy, które mogliby wykorzystać w życiu codziennym. Celem zajęć było pokazanie, że nie zawsze przygotowanie "czegoś nowego, innego" musi wymagać dużych nakładów finansowych.

Na jednym z wrześniowych spotkań grupy samopomocowe przygotowywały i piekły pizzę. Na kolejnym robiły mrożoną kawę oraz tartę z malinami. Nowe doświadczenia kulinarne uczestnicy z pewnością wykorzystają w swoich domach.

Z obserwacji i rozmów z uczestnikami można wnioskować, że tego typu spotkania są dla nich dużą przyjemnością, coraz śmielej przedstawiają własne pomysły. Lepiej współpracują, a podczas wykonywania zadań sami dzielą się rolami i chętnie przystępują do wyznaczonego zadania.

Młodzież z kolei na spotkaniach grup samopomocowych przygotowuje spektakl "Problem Stefana - parodia stosunków damsko-męskich", który chciałaby przedstawić na grudniowej konferencji podsumowującej projekt systemowy "Postaw na siebie".Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego