2011-08-29 11:37    

W dniach 16-26 sierpnia 2011r. odbyły się w Ośrodku Wypoczynkowym "Marina Templariusz" w Czaplinku wyjazdowe warsztaty integracyjno-edukacyjne, zorganizowane w ramach III edycji projektu systemowego "Postaw na Siebie" współfnansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach pobytu zorganizowany został trening budżetowy, warsztaty rozwoju osobistego i cieszące się największym zainteresowaniem warsztaty fotograficzne oraz kurs pierwszej pomocy przedlekarskiej. Ponadto młodzież wzięła udział w VIII Międzynarodowym Zlocie Pojazdów Militarnych "Gąsienice i podkowy" w Bornem Sulinowie. Atrakcją zaś całodziennej wycieczki autokarowej zorganizowanej do Kołobrzegu był udział w "Pirackiej Przygodzie" w forcie Reduta Solna. Zabawa zakończyła się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Pozostałą część czasu wolnego młodzież spędziła na terenia Czaplinka, uczetnicząc w zorganizowanych przez opiekunów zajęciach, wśród których były gry, zabawy oraz leniuchowanie na plaży nad jeziorem.

Podczas podsumowania 10-dniowego pobytu wręczono uczestnikom zaświadczenia potwierdzające ukończenie cyklu warsztatów.

Z takiej formy wsparcia skorzystało w bieżącym roku 29 osób w wieku od 15 do 25 lat.

Podczas pobytu młodzież oraz prowadzący warsztaty forograficzne wykonali setki zdjęć.Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego