2011-09-21 07:27    

Miesiąc sierpień upłynął w grupach samopomocowych przede wszystkim na zajęciach warsztatowych. Podczas jednego ze spotkań uczestnicy obejrzeli film oparty na faktach "Biała Masajka". Historia głębokiego uczucia, które prowadzi do podejmowania zupełnie nieoczekiwanych i odważnych decyzji, a jednocześnie wzruszająca, ale i pełna dramatyzmu opowieść o tym, jak kobieta potrafi walczyć o siebie samą w odległej i zupełnie odmiennej kulturowo Afryce, stała się tematem kolejnego spotkania. Uczestnicy podzieleni na dwie grupy starali się z jednej strony bronić decyzji podejmowanych przez główną bohaterkę filmu, z drugiej zaś strony wskazywali jej złe wybory. Fabuła filmu była podstawą przeprowadzenia warsztatów, których celem była nauka argumentowania swojego wyboru i umiejętnego odrzucania manipulacji ze strony innych.

Kolejne sierpniowe spotkanie miało również charakter zajęć warsztatowych. Mowa była o tolerancji wobec innych. Grupa wykonywała ćwiczenia i gry edukacyjne związane z tematem.

Na koniec miesiąca, zgodnie z sugestią grupy, odbywały się zajęcia poświęcone tematyce aktywnego i konstruktywnego spędzania czasu wolnego z dziećmi. Omówiona została rola zabawy w rozwoju dzieci. Uczestnicy grup samopomocowych wymieniali się nawzajem swoimi doświadczeniami. Na koniec otrzymali opracowane zbiory gier i zabaw, eksperymentów i przepisów kulinarnych, które będą mogli wykorzystać do wspólnej zabawy wraz ze swoimi dziećmi.

Trzy miesiące wspólnych spotkań uczestników grup samopomocowych wyraźnie zbliżyły ich do siebie, polepszyły wzajemne relacje, co owocuje pomyślną współpracą.Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego