2011-07-29 14:46    

Lipiec upłynął w grupach samopomocowych przede wszystkim na zajęciach manualnych, zgodnie z wolą uczestników. Ponadto wzięli udział w warsztatach dotyczących stresu. Przyjrzeli się bliżej jego filozofii i przyczynom, wyróżniali konstruktywne i negatywne sposoby radzenia sobie z sytuacjami, które generują napięcie. Członkowie wzięli udział w zajęciach relaksacyjnych.

Na kolejnych zajęciach obejrzeli film naukowy i prezentację multimedialną, które dały możliwość poznania bliżej psychiki mężczyzn i kobiet, a dzięki temu zrozumieć płeć przeciwną.

Następne spotkanie pozwoliło rozwinąć uczestnikom myślenie twórcze poprzez robienie pięknej, artystycznej biżuterii przyniesionych elementów, a także tworzenie oryginalnych przedmiotów, mogących służyć jako ozdoba domu. Wykorzystano do tego sól farbowaną kolorową kredą, którą wsypywano pod różnym kątem do butelek bądź słoików.

Na ostatnim lipcowym spotkaniu zajęcia miały charakter plastyczny. Członkowie grup samopomocowych ozdabiali farbami różnego rodzaju tkaniny przyniesione z domu (koszulki, torebki, czapeczki, itp). Tematem przewodnim tych prac było wyrażanie swojej osobowości i pobudzanie myślenia kreatywnego.Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego